I posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w 2017 roku

Miejska Rada Seniorów odbyła swoje I posiedzenie w 2017 roku w dniu 17 stycznia.
Porządek obrad zakładał m.in.:

• Podsumowanie dyżurów MRS za III i IV kwartał 2016 r.,
  • Przyjęcie planu pracy MRS na bieżący rok.

Pan Stanisław Sobczyk – szef Zespołu ds. kontaktu z mieszkańcami zreferował sprawy wnoszone przez mieszkańców podczas dyżurów oraz przedstawił pismo do Prezydenta z prośbą o rozpatrzenie zgłaszanych problemów.

Seniorzy jednogłośnie zaakceptowali plan pracy na 2017 rok, który zakłada m.in.: II Otwarte Plenarne Spotkanie Seniorów, wizytę studyjną Rady w Poznaniu, współpracę ze Stowarzyszeniem Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan przy organizacji Pabianickiej Senioriady.

Przewodnicząca – p. Grażyna Nowak zaproponowała nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych Narządu Ruchu i zaproszenie jego przedstawicieli na następne posiedzenie. Celem spotkania będzie rozmowa o spostrzeżeniach dotyczących infrastruktury naszego miasta i dostosowaniu jej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób starszych.

Kolejne posiedzenia Rady odbędzie się 21 lutego br. o godz. 10:00.

Najbliższe dyżury Członków Rady odbędą się w Centrum Seniora w godzinach 15:00-16:00 w dniach: 31 stycznia, 7 i 28 lutego.