IV posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w roku 2016

29 marca 2016 r. Miejska Rada Seniorów spotkała się po raz ostatni przed planowanym na dzień 15 kwietnia br. Otwartym Plenarnym Spotkaniem Seniorów z terenu Miasta Pabianic. Porządek obrad zakładał:

1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu nr 3/2016.
  4. Powitanie nowego członka Rady – p. Jerzego Gorczyńskiego.
  5. Omówienie przebiegu dyżurów – p. Stanisław Sobczyk.
  6. Ustalenie dyżurów na miesiąc kwiecień.
  7. Dyskusja nad programem kwietniowego, Otwartego Plenarnego Spotkania Seniorów.
  8. Prezentacja plakatu zapraszającego na Otwarte Spotkanie.
  9. Ustalenie listy zaproszonych gości.
  10. Wolne wnioski i sprawy różne.
  11. Zamknięcie obrad.

Przewodnicząca powitała nowego członka MRS – p. Jerzego Gorczyńskiego, zapoznała go z pozostałymi członkami oraz przedstawiła podstawowe działania dotychczas podejmowane przez Radę.

Następnie głos zabrał Wiceprzewodniczący – p. Stanisław Sobczyk, który zrelacjonował przebieg dotychczasowych dyżurów Rady dla mieszkańców 60 +. Większość postulatów jakie wpłynęły, dotyczyła zbyt dużych przerw pomiędzy przystankami autobusowymi. Wyznaczono stałe terminy dyżurów MRS w Centrum Seniora, tj. każdy pierwszy i ostatni wtorek miesiąca, z wyłączeniem okresu wakacyjnego, w godzinach 15:00 – 16:00.

Rada jednogłośnie zaakceptowała projekt plakatu informującego o Otwartym Spotkaniu, podzielono się plakatami do rozwieszenia w siedzibach swoich organizacji oraz stworzono listę zaproszonych gości. Ustalono, że członkowie MRS spotkają się godzinę przed rozpoczęciem uroczystości, aby przygotować salę i bufet.

W wolnych wnioskach p. Katarzyna Cegiełka omówiła kwietniowy harmonogram zajęć w Centrum Seniora, który zakłada m.in.: pomoc psychologiczną, zajęcia relaksacyjne i artystyczne, treningi pamięci, zajęcia z Tai Chi i Jogi. Pani Iga Pietryszka ponownie omówiła wniosek o wydanie Pabianickiej Karty Seniora oraz procedurę związaną z jej wydaniem.

Termin następnego posiedzenia ustalono na dzień 19 kwietnia 2016 r., godz. 10:00.

Przedstawienie nowego członka Miejskiej Rady Seniorów

Członkowie Rady omawiają program otwartego spotkania dla seniorów