Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Partycypacja w planowaniu przestrzennym - Plan "Nowowolska"

Zaproszenie Prezydenta

Stwórz wniosek online

partycypacja inspire

Instrukcja obsługi portalu mapowego do tworzenia wniosków ONLINE:

1. Wejdź na stronę portalu: http://mapa.inspire-hub.pl/partycypacja/pabianice
  2. Przy pierwszej wizycie na portalu zarejestruj się i załóż nowe konto.
  3. Zaloguj się na swoje konto.
  4. Wybierz opcję "Wnioski", a następnie, po rozwinięciu listy, opcję "Dodaj wniosek".
  5. Wybierz właściwą procedurę planistyczną - plan miejscowy dla terenu położonego w rejonie ul. Nowowolskiej.
  6. Wypełnij formularz wniosku podając:
    • obręb ewidencyjny i numer działki lub kilku działek (można wskazać je kursorem na mapie);
    • wnioskowane przeznaczenie (możliwość wyboru z listy lub wpisanie własnej propozycji);
    • treść wniosku;
      Opcjonalnie można dołączyć do wniosku załącznik w formie pliku.
  7. Zatwierdź wniosek klikając na ikonę "Wyślij wniosek".
  8. Otrzymasz wiadomość zwrotną na adres e-mail podany podczas rejestracji z potwierdzeniem zarejestrowania wniosku w systemie, bądź informacją o jego odrzuceniu ze względu na błędne wypełnienie formularza.

Złożone wnioski nie są elementem ustawowej procedury planistycznej. Wnioski te stanowią dodatkowe źródło informacji na temat potrzeb mieszkańców i właścicieli terenów, wspierając w ten sposób proces tworzenia projektu planu. Złożenie wniosku online lub pisemnie nie odbiera wnioskodawcom uprawnień przysługujących z mocy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a w szczególności uprawnień do składania uwag do planu na etapie wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu.

Autor: Paweł Kaczmarek