Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

List Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza

herb miasta Pabianic, logo Pabianic, logo Gmina Fair Play

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informuję, że już 3 kwietnia rusza „Karta Pabianiczanina”.
Jest to program, który ma na celu poprawę warunków Państwa życia w naszym mieście, budowę pozytywnego wizerunku Pabianic i wspieranie rodzimej przedsiębiorczości. Przygotowaliśmy dla Was ulgi na przejazdy komunikacją miejską i na opłaty w strefie płatnego parkowania, a także pakiet rabatów i promocji proponowanych przez lokalnych przedsiębiorców będących Partnerami Programu.
Aby skorzystać ze zniżek, wystarczy mieć specjalną kartę, którą może otrzymać każdy mieszkaniec naszego miasta, rozliczający podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pabianicach i deklarujący w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem jego zamieszkania są Pabianice. Kartę Pabianiczanina mogą otrzymać również dzieci powyżej 7 lat i młodzież.
Przyjmowanie wniosków o wydanie karty rozpocznie się od 3 kwietnia w Biurze Kart Miejskich mieszczącym się przy ul. św. Jana 4. Wkrótce na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pabianicach www.um.pabianice.pl i na profilu facebookowym „Karta Pabianiczanina” pojawią się szczegółowe informacje o programie. Można je również uzyskać pod numerem telefonu 42 225 46 08.
Drodzy mieszkańcy, serdecznie zapraszam do korzystania z naszej karty.

Prezydent Miasta Pabianic
podpis Prezydenta