Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

1% dla Pabianic

Od dzisiaj (1 marca) do 30 kwietnia w holu Urzędu Miejskiego przy Zamkowej 16 będzie stał stojak z ulotkami organizacji pożytku publicznego w Pabianicach, którym można przekazać 1 % podatku. W ulotkach są informacje niezbędne do przekazania 1 %, opis działalności oraz dane kontaktowe. To ma ułatwić mieszkańcom zdobycie informacji o organizacjach, a organizacjom dotarcie do mieszkańców. Organizacje, które przed 1 marca nie przekazały swoich ulotek do Lokalnego Ośrodka Partycypacji Społecznej, mogą donieść je bezpośrednio do budynku przy ul. Zamkowej i umieścić na stojaku.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz zachęca do przekazywania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego w ramach akcji „1% dla Pabianic”. W ten sposób wskazujemy konkretny cel, na który mają iść środki, które w innym przypadku trafiłyby do Skarbu Państwa. Nic nie tracimy, a Pabianice mogą zyskać.

W Pabianicach działają 23 organizacje i jednostki terenowe organizacji uprawnionych do otrzymania 1%. Pełen wykaz znajduje się na stronie: http://ngo.um.pabianice.pl/strony/podarujnamprocent/

Akcja „1% dla Pabianic” powstała w 2016 r. z inicjatywy Pabianickiego Forum Organizacji i Inicjatyw Pozarządowych, ma na celu przybliżenie idei 1% oraz uświadomienie mieszkańcom, że 1% warto przekazywać na rzecz lokalnych organizacji, które działają dla dobra Pabianic i pabianiczan.

stanowisko

Autor: Aneta Klimek