Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Konkurs plastyczny dla szkół gimnazjalnych

treść ogłoszenia

Ogłoszenie i regulamin konkursu

8 marca został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów pabianickich gimnazjów związany z urbanistyką i planowaniem przestrzennym. Temat przewodni to "Pabianice w przyszłości - wizja planistyczna", zaś temat pracy to: "Przestrzeń wspólna - Pabianice moje miejsce".

Prace przygotowywane będą przez min. 3-osobowe zespoły uczniów. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę zespołów.
W gimnazjach, które zgłoszą się do konkursu, odbędą się zajęcia wprowadzające do tematyki konkursu.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają nauczyciele plastyki. Regulamin konkursu można pobrać w wersji elektronicznej (format pdf, format doc).

Zgłoszenia zespołów przyjmowane będą do 31 marca w Wydziale Urbanistyki UM (ul. Kościuszki 22/26).

15 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych udziałem w konkursie.

Termin składania prac mija 29 maja 2017 r.

Autor: Paweł Kaczmarek