Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Jana Długosza

Prezydent Miasta Pabianic serdecznie zaprasza na uroczyste odsłonięcie pomnika Jana Długosza

6 maja 2017 roku

Miejsce:
Dwór Kapituły Krakowskiej, Stary Rynek 1

Rozpoczęcie: 11.15

Program:
10.15-11.15 Marsz Nordic Walking z grupą treningową "Forma na Piątkę" w Parku im. Juliusza Słowackiego
11.15-12.00 Uroczyste odsłonięcie pomnika
12.30-13.15 Koncert Joanny Aleksandrowicz w Miejskim Ośrodku Kultury, Kościuszki 14

plakat informacyjny

Autor: Katarzyna Golińska