Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Najlepszy projekt do budżetu obywatelskiego

Projekt Eduparku przy Szkole Podstawowej nr 13 zwyciężył w ogólnopolskim konkursie projektów realizowanych z budżetów obywatelskich. Pabianice zajęły pierwsze miejsce w głosowaniu internetowym, uzyskując 7009 głosów.
Konkurs „Mieszkam Tu - Mądre Pomysły na mądre miasto” po raz trzeci ogłosiła Fundacja Napraw Sobie Miasto. Celem było promowanie najciekawszych projektów zrealizowanych w polskich miastach w ramach budżetu obywatelskiego w ubiegłym roku. Do kategorii „samorządowej” Urząd Miejski przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 13 zgłosił projekt Eduparku – bezpiecznego dziedzińca szkolnego, który spotkał się z największym poparciem mieszkańców i zwyciężył w I edycji budżetu obywatelskiego w Pabianicach. 12 maja podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach nagrodę odebrała Anna Krauzowicz, dyrektor SP 13.

wręczenie nagrody

statuetka