Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Rewitalizacja - zaproszenie na konsultacje społeczne

logo rewitalizacji

ZAPROSZENIE

NA KONSULTACJE SPOŁECZNE DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA, ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH, SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH, WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI, PRZEDSTAWICIELI INSTYTUCJI KULTURY, PRZEDSTAWICIELI KLUBÓW SPORTOWYCH, RADNYCH MIASTA I INNYCH INTERESARIUSZY PROCESU REWITALIZACJI PABIANIC ORAZ NA POWOŁANIE SPOŁECZNEGO KOMITETU REWITALIZACJI PABIANIC.

Spotkanie odbędzie się 25.05.2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach przy ulicy Tadeusza Kościuszki 14 od godziny 17.00.

Ramowy program spotkania:

1. Omówienie procesu rewitalizacji w rozumieniu obowiązującego prawa (6 min).
  2. Szanse Pabianic w pozyskaniu środków na rewitalizację (15 min).
  3. Zgłaszanie propozycji projektów do Programu Rewitalizacji od uczestników spotkania. Wstępne omówienie z ekspertami szans realizacji i uzyskania dofinansowania (60 min).
  4. Wybór członków Społecznego Komitetu Rewitalizacji Pabianic (15 min).

Podczas spotkania będzie można wypełnić anonimowo ankietę dotyczącą ww. zagadnień.

Prezydent Miasta Pabianic

Grzegorz Mackiewicz

logo Fundusze Europejskie Pomoc Techniczna, Ministerstwo Rozwoju, Promuje Łódzkie, Unia Europejska Fundusz Spójności

Szanowni Państwo.

Niezależnie od spotkania w dniu 25.05.2017 r. wszyscy zainteresowani mogą wyrazić swoje stanowisko w sprawie zagadnień rewitalizacji wypełniając ankietę.

Bezpośredni link do ankiety:

lub link do strony o programie:

Autor: Krzysztof Bednarek