Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Konferencja pn. "Cukrzyca - choroba cywilizacyjna"

PREZYDENT MIASTA PABIANIC
PABIANICKIE CENTRUM MEDYCZNE Sp. z o.o.
ZAPRASZAJĄ NA KONFERENCJĘ pn.:

„CUKRZYCA – CHOROBA CYWILIZACYJNA”
7 czerwca 2017 r. godz. 13.00
(PCM Sp. z o.o. – duża sala konferencyjna)
Wstęp wolny!

Harmonogram wykładów:

• Powikłania cukrzycy ostre i przewlekłe”;
  • Stopa cukrzycowa – następstwa cukrzycy, czyli jednej z chorób cywilizacyjnych XXI”;
  • Dieta w cukrzycy”;
  • Samokontrola cukrzycy”.

Ponadto:

• darmowe pomiary glukozy we krwi (przed pomiarem 2h na czczo);
  • konsultacje z dietetykiem i diabetologiem.

plakat informacyjny

Autor: Ilona Gajda