Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Ośrodek Dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Pabianicach

Fundacja SUBVENIO uprzejmie informuje, iż wzorem lat ubiegłych w 2017 roku kontynuujemy działalność na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem realizując zadania z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej powierzone przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Nasze działania skierowane są do osób z całego województwa łódzkiego. Z pomocy można skorzystać w jednym z czterech Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym, które mieszczą się w Łodzi, Zgierzu, Pabianicach i Brzezinach.

Działamy w obszarach:

• Przemocy domowej
  • Przestępstw przeciwko rodzinie i opiece – Porzucenie, uprowadzenie, zatrzymanie / Znęcanie się / Uchylanie się od alimentów
  • Wypadków komunikacyjnych – Katastrofa komunikacyjna
  • Przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu – Nieumyślne spowodowanie śmierci / Zabójstwo / Bójka i pobicie / Uszkodzenie ciała
  • Przestępstw przeciwko mieniu – Oszustwo / Uszkodzenie mienia / Przestępstwa rozbójnicze / Kradzież / Przywłaszczenie
  • Przestępstw przeciwko wolności – Stalking / Pozbawienie wolności / Groźba karalna / Handel ludźmi
  • Przestępstw seksualnych – Zgwałcenie / Nadużycie zależności / Obcowanie z małoletnim / Kazirodztwo.

Osobom kwalifikującym się do projektu zapewniamy bezpłatną pomoc prawną, pomoc psychologiczną oraz mediacje.

Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca pomoże realizować wspólny cel jakim jest niesienie pomocy osobom, które jej potrzebują. Umożliwiając dostęp do bezpłatnej pomocy specjalistów zwiększamy skuteczność naszych działań co niejednokrotnie ma kluczowe znaczenie dla osoby będącej w kryzysie i uwikłanej w szeroko rozumiane pojęcie „pokrzywdzenia przestępstwem”.

z poważaniem
Zarząd i Pracownicy