Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

73. rocznica Powstania Warszawskiego

Zapraszamy do udziału w obchodach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia o godz. 16.00 odprawiona zostanie msza w kościele św. Mateusza z  udziałem władz miasta, powiatu i kombatantów, a po niej złożone kwiaty przed pomnikiem Legionisty. O godz. 17.00 rozlegną się syreny na pamiątkę godziny „W”.

Autor: Aneta Klimek