Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach

14 sierpnia przypada Dzień Patrona Miasta. O godz. 12.00 władze miasta i powiatu złożą kwiaty przed pomnikiem św. Maksymiliana przy kościele św. Mateusza. O godz. 18.00 zostanie odprawiona okolicznościowa msza w kościele św. Maksymiliana. 15 sierpnia obchody Święta Wojska Polskiego rozpocznie o godz. 9.30 msza w kościele św. Mateusza. Delegacje i poczty sztandarowe złożą kwiaty przed pomnikiem Legionisty, a potem o godz. 11.30 na cmentarzu rzymskokatolickim przed pomnikiem Bohaterów Poległych w Obronie Ojczyzny 1939 r. i tablicą pamiątkową żołnierza Józefa Salwy, a także przed pomnikiem Harcerzy, Żołnierzy Szarych Szeregów i Armii Krajowej na cmentarzu katolickim.  Zbiórka delegacji o godz. 11.15 przed drugą bramą cmentarza. Zapraszamy do udziału w uroczystościach.

Pomnik Legionisty

Autor: Aneta Klimek