Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa "Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu" z pabianickim podtytułem „Pejzaże Pabianic”

plakat informacyjny

Europejskie Dni Dziedzictwa "Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu" z pabianickim podtytułem „Pejzaże Pabianic”.

Termin: 16-17.09.2017 r.

Miejsce: Pabianice, Muzeum Miasta Pabianic i jego najbliższe otoczenie,  Park im. J. Słowackiego.

Zasięg: mieszkańcy Pabianic i powiatu pabianickiego i województwa łódzkiego.

W trakcie Europejskich Dni Dziedzictwa 2017 r. "Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu" chcemy ukazać krajobraz, jako zapis historii i tradycji w środowisku. Jest on wynikiem postępowania człowieka w przestrzeni generowany jego wiedzą, wrażliwością, kulturą. Poprzez zabawę i edukację pokażemy jak zmieniało się nasze miasto.
Impreza będzie składać się z kilku elementów:

• Zwiedzanie wystaw muzealnych, w tym nowych ekspozycji „Pabianice na planach i mapach”, „Pabianice wczoraj i dzisiaj” (od 16.09.2017 r., Stary Rynek 1).
  • otwarcie wystawy „Moje miasto – Monika Kubiaczyk-Cygan” (godz. 14.00, 17.09.2017 r., Stary Rynek 2).
  • warsztaty drukarskie na małej profesjonalnej prasie do grafiki (w godz. 14.30-18.00, 17.09.2017 r., Stary Rynek 2).
  • gra terenowa „Spotkanie z historią Pabianic” (w godz. 14.30-18.00, 17.09.2017, start Stary Rynek 1).

Uwagi: Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Autor: Justyna Ruszkiewicz