Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

"Wakacje w mieście"

Jak co roku Prezydent Miasta Pabianic i Zastępca Prezydenta Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek zapraszają wszystkie dzieci na wakacje w mieście

40 Dni Pabianic

10 czerwca obchodziliśmy 40 Dni Pabianic, podczas których odbyły się imprezy sportowe pod patronatem Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza