Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Pamięci poległych

Z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej władze samorządów województwa, miasta, powiatu, przedstawiciel Senatu RP oraz kombatanci złożyli kwiaty i oddali cześć poległym

Mamy pieniądze na tramwaj

Pabianice i Ksawerów otrzymały prawie 88 mln zł unijnego dofinansowania na kompleksową modernizację linii tramwajowej 41