Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Patrole ze Strażą Miejską

Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w patrolach wspólnie ze strażnikami miejskimi

Test wiedzy o konstytucji

Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe, pod patronatem prezydenta miasta i starosty, organizują konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z wiedzy o konstytucji III RP