Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Rockmaster

Organizator Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach

Kategoria Rekreacyjne

Data

16 września odbędzie się w naszym mieście Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rockowych, który w tym roku połączony będzie z jubileuszem 30-lecia zespołu „Proletaryat”. Zespół ten powstał w listopadzie 1987 roku z inicjatywy Tomasza Olejnika wokalisty pseudonim „Oley” oraz gitarzystów Jarosława Siemienowicza i Dariusza Kacprzaka a także perkusisty Roberta Szymańskiego. Proletaryat to grupa pabianicka, która nadała miastu „rockowy sznyt”. Pierwsze próby zespołu odbywały się w Klubie Spółdzielczym im. A. Mickiewicza a pierwszy koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach w maju 1988r. Zespół bardzo szybko zaistniał na rynku muzycznym, zdobywając  Nagrodę Publiczności, Organizatorów i Nagrodę Dziennikarzy na festiwalach w Jarocinie. W 1991 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt.: „Proletaryat”.

plakat informacyjny

Autor: Katarzyna Golińska