Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Wystawa "Witamy w Nanoświecie" 11.01-07.05.2017 r.

Organizator Muzeum Miasta Pabianic

Kategoria Edukacyjne

Data

„Witamy w Nanoświecie”(11.01.- 7.05.2017). Ekspozycja interaktywna wypożyczona z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

Wystawa "Witamy w Nanoświecie" jest wydarzeniem niecodziennym w polskich muzeach. Zwyczajna wystawa ma jednego, bądź kilku kuratorów. Natomiast w przygotowaniu tej wystawy brało udział kilkadziesiąt osób - uczniów gimnazjów, techników i liceów, którzy wymyślili, zaprojektowali i wykonali eksponaty interaktywne, które znalazły się na wystawie. Jest podsumowaniem realizacji w Polsce międzynarodowego projektu edukacyjnego "Irresistible", którego zadaniem było przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z odpowiedzialnymi badaniami naukowymi i innowacjami. Polscy uczniowie, podobnie jak ich rówieśnicy z 10 innych krajów, przez kilka miesięcy brali udział w zajęciach eksperymentalnych, dyskutowali o roli nauki w społeczeństwie, odwiedzali wyższe uczelnie i naukowe wystawy interaktywne, by na koniec samodzielnie zaprojektować i wykonać eksponaty na szkolną wystawę interaktywną. Najciekawsze eksponaty opracowane przez uczniów złożą się na wystawę.

Otwarcie ekspozycji 11 stycznia 2017 roku, godz. 18.00

plakat informacyjny