Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 62 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Pomoc psychologiczna i wsparcie dla mieszkańców

Nie bójmy się korzystać z pomocy specjalistów i wolontariuszy.

Pomoc psychologiczna

Stan epidemii może być trudnym przeżyciem, wywołującym stres czy stany depresyjno-lękowe, dlatego Miejskie Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach uruchomiło nieodpłatne wsparcie psychologiczne szczególnie dla osób chorych, samotnych, seniorów, osób objętych kwarantanną, a także dla wszystkich, którzy źle znoszą sytuację odosobnienia, boją się o swoją przyszłość czy też czują się teraz opuszczeni i smutni.

Każdy kto potrzebuje porozmawiać i uzyskać pomoc specjalisty może zadzwonić pod numer telefonu: 576 045 669 w godz. 9:00 – 17:00.

Dla osób potrzebujących, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID 19, została uruchomiona infolinia w godzinach 7:30 – 19:00 pod numerem telefonu 605 400 626, 887 500 951.

Pamiętaj, że niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego. Korzystajmy ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych, które publikowane są na stronach internetowych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem.

Skorzystaj z pomocy wolontariuszy

W tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych, czy wyprowadzenie psa na spacer. Jeśli nie masz takiej możliwości, skorzystaj z pomocy wolontariuszy. Pomoc dla osób starszych na terenie Pabianic świadczą:

• Grupa Wolontarystyczna "Agrafka" – kontakt tel. 691 807 789 od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-20:00,
  • Związek Harcerstwa Polskiego – kontakt tel. 501 899 351 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Bieżące informacje na ten temat zamieszczane są na stronie Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej: www.mcps.pabianice.pl.

plakat informacyjny

Autor: Iga Gajzler

Fundacja Vis Salutis uruchomiła psychologiczną pomoc telefoniczną.
Pod numerami telefonu: tel:888-960-980, tel:888-900-980 codziennie w godzinach 10:00-18:00 będzie dyżurował psycholog, psychoterapeuta. Wstępnie nasza inicjatywa planowana jest od 16.03.2020 r. do 28.03.2020 r. W zależności od rozwoju wypadków termin ten będziemy wydłużać.
DZWOŃ!!! Nie musisz być sam ze swoim lękiem!

Psycholodzy i psychoterapeuci związani z Fundacją Vis Salutis