Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Partycypacja w planowaniu przestrzennym - Plan "20 Stycznia"

Schematy układów komunikacyjnych

Poniższe schematy układów komunikacyjnych zostały umieszczone również na portalu mapowym http://mapa.inspire-hub.pl/partycypacja/pabianice

Aby obejrzeć schematy nie jest konieczne posiadanie konta na portalu. Wystarczy zamknąć okno logowania.

Następnie należy kliknąć na ikonę "Projekt" znajdującą się po lewej stronie ekranu. Obok niej pojawią się kolejne ikony pozwalające wyświetlić na mapie konkretne warianty schematów.

Można wyświetlić kilka wariantów równocześnie w celu porównania przebiegu dróg.

WERSJA 2

schemat układu komunikacyjnego - wersja 2

wizualizacja schematu układu komunikacyjnego - wersja 2

WERSJA 3

schemat układu komunikacyjnego - wersja 3

wizualizacja schematu układu komunikacyjnego - wersja 3

WERSJA 4

schemat układu komunikacyjnego - wersja 4

wizualizacja schematu układu komunikacyjnego - wersja 4

WERSJA 5

schemat układu komunikacyjnego - wersja 5

wizualizacja schematu układu komunikacyjnego - wersja 5

WERSJA 6

schemat układu komunikacyjnego - wersja 6

wizualizacja schematu układu komunikacyjnego - wersja 6

Stwórz wniosek online

partycypacja inspire

Instrukcja obsługi portalu mapowego do tworzenia wniosków ONLINE:

1. Wejdź na stronę portalu: http://mapa.inspire-hub.pl/partycypacja/pabianice
  2. Przy pierwszej wizycie na portalu zarejestruj się i załóż nowe konto.
  3. Zaloguj się na swoje konto.
  4. Wybierz opcję "Wnioski", a następnie, po rozwinięciu listy, opcję "Dodaj wniosek".
  5. Wybierz właściwą procedurę planistyczną - plan miejscowy dla terenu położonego w rejonie ul. 20 Stycznia.
  6. Wypełnij formularz wniosku podając:
    • obręb ewidencyjny i numer działki lub kilku działek (można wskazać je kursorem na mapie);
    • wnioskowane przeznaczenie (możliwość wyboru z listy lub wpisanie własnej propozycji);
    • treść wniosku;
      Opcjonalnie można dołączyć do wniosku załącznik w formie pliku.
  7. Zatwierdź wniosek klikając na ikonę "Wyślij wniosek".
  8. Otrzymasz wiadomość zwrotną na adres e-mail podany podczas rejestracji z potwierdzeniem zarejestrowania wniosku w systemie, bądź informacją o jego odrzuceniu ze względu na błędne wypełnienie formularza.

Złożone wnioski nie są elementem ustawowej procedury planistycznej. Wnioski te stanowią dodatkowe źródło informacji na temat potrzeb mieszkańców i właścicieli terenów, wspierając w ten sposób proces tworzenia projektu planu. Złożenie wniosku online lub pisemnie nie odbiera wnioskodawcom uprawnień przysługujących z mocy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a w szczególności uprawnień do składania uwag do planu na etapie wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu.

Autor: Paweł Kaczmarek