Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 62 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022

OD 1 LUTEGO 2021 R. ROZPOCZYNA SIĘ REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH PUBLICZNYCH
 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022

W naborze do klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczą szkoły publiczne prowadzone przez Miasto Pabianice.

Kandydaci do szkół podstawowych przyjmowani są na podstawie:

1. ZGŁOSZENIA – do szkoły, w obwodzie której kandydat mieszka.
  2. WNIOSKU – do szkoły spoza obwodu kandydaci mogą być przyjęci, jeżeli dana szkoła dysponuje wolnymi miejscami i kandydat spełnia kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. WNIOSEK wraz z dołączonymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy wypełnić, podpisać i złożyć do wybranej szkoły.

Wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej w Pabianicach można składać osobiście w wyznaczonym miejscu przy wejściu do szkoły lub drogą elektroniczną na adres e-mail wybranej szkoły podstawowej. Rozpatrywane będą wyłącznie czytelnie wypełnione wnioski lub ich skany. Dokumenty rekrutacyjne udostępnione są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pabianicach oraz na stronie internetowej wybranej szkoły podstawowej.

Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół i przedszkoli zawarty jest w Zarządzeniu nr 11/2021/P Prezydenta Miasta Pabianic z dnia 18 stycznia 2021 r.

Autor: Waldemar Boryń