Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

2,5 mln zł dla Lewityna

Pabianice otrzymały 2,5 mln zł unijnego dofinansowania na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych Lewityna. Po rozbiórce istniejącego budynku restauracji „Turkus” powstanie wodny plac zabaw dla dzieci wraz z tarasami widokowymi, a także ścieżka pieszo-rowerowa wokół drugiego stawu i rowerowa wokół pierwszego (piesza już jest) oraz pumptrack, czyli tor do wyczynowej jazdy na rowerze. Pojawią się nowe ławki, stoliki i stojak na rowery. Wartość projektu to 4 mln 218 tys. zł, wkład własny 1 mln 663 tys. zł, dofinansowanie z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2 mln 554 tys. zł. O zmianach na Lewitynie mówili marszałek Witold Stępień i prezydent Grzegorz Mackiewicz (na zdjęciu). Relacja z briefingu prasowego do obejrzenia na facebookowym profilu prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza.

Witold Stępień i Grzegorz Mackiewicz

Autor: Aneta Klimek