Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Biletomaty w autobusach i na przystankach

Prezydent Grzegorz Mackiewicz podpisał umowę na dostawę i montaż biletomatów dla komunikacji miejskiej – pięciu stacjonarnych i dziesięciu mobilnych. Dostarczy je spółka Mera Systemy.

Do końca sierpnia biletomaty stacjonarne zostaną ustawione na najważniejszych przystankach autobusowych: Kilińskiego/SDH, Kilińskiego/Zamkowa, Jana Pawła II/szpital i Grota-Roweckiego/Gryzla oraz na krańcówce przy dworcu kolejowym – ten ostatni do końca października. 10 mobilnych biletomatów zamontowanych będzie w autobusach Solaris Urbino 12 wcześniejszych roczników, które pozostaną w eksploatacji po wymianie taboru. W biletomaty wyposażonych będzie również 18 nowych autobusów hybrydowych tej marki niedawno zakupionych przez miasto. Biletomaty w autobusach będą przyjmować tylko płatności kartą, stacjonarne - monetami, banknotami i kartą. Dodatkową możliwością będzie płacenie za pomocą systemu Blik. We wszystkich automatach, zarówno tych na przystankach, jak i w autobusach, będzie można kupić bilety jednorazowe i czasowe oraz doładować „Migawkę”. Oprócz biletów pabianickich planowana jest dystrybucja m.in. biletów łódzkich. Na zakup biletomatów miasto pozyskało unijne dofinansowanie w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” (878,5 tys. zł). Koszt inwestycji to 1 mln 271 tys. zł.

podpisanie umowy

Umowę podpisali prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz i Maciej Czapiewski, dyrektor ds. rozwoju rynku i produktów Mera Systemy sp. z o.o.

Autor: Aneta Klimek