Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Ruszyła rekrutacja do Szkoły Liderów Miast Pabianic, Zgierza i Łodzi – zgłoś się!

W dniu dzisiejszym Prezydent Miasta Pabianic podpisał list intencyjny, którego przedmiotem jest realizacja Programu "Szkoła Liderów Miast". Od dziś ruszyła rekrutacja.

podpisanie listu

Przyszłość miasta leży w rękach jego mieszkańców, dlatego Fundacja Szkoła Liderów wraz z Fundacją Veolia Polska zapraszają aktywnych mieszkańców Zgierza, Pabianic i Łodzi do udziału w Programie Szkoła Liderów Miast. Rekrutacja trwa do 21 czerwca.

Działasz na rzecz swojego miasta i interesuje Cię punkt widzenia na lokalne problemy osób spoza Twojego środowiska? Masz ambicje wprowadzania zmian i bycia partnerem dla samorządu do dyskusji nad przyszłością Twojej małej ojczyzny? Reprezentujesz biznes, organizację społeczną czy samorząd i instytucję miejską? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to ten Program jest dla Ciebie!

Zgłoś się -> wypełnij formularz rekrutacyjny

Dlaczego warto się zgłosić?

• program wzmocni Twoje przywódcze zdolności i pomoże Ci je w jak najlepszy sposób sprofilować się na potrzeby Twojego miasta
  • poznasz zaangażowanych mieszkańców Twojego miasta, z którymi dotychczas nie miałeś/aś okazji współpracować
  • nawiążesz lub wzmocnisz relację z lokalnymi liderami, w tym z przedstawicielami samorządu i jednostek miejskich, co pozwoli Ci w przyszłości na realizację wspólnych inicjatyw
  • przekonasz się, że masz wiele wspólnego z osobami, z którymi wcześniej nie podjąłbyś dialogu, a tym co najbardziej będzie Was spajać to troska o przyszłość Twojego miasta
  • Twój rozwój osobisty będzie odbywał się pod okiem specjalistów – trenerów
  • Twój głos zabierany w sprawie problemów Twojego miasta będzie bardziej słyszalny
  • znajdziesz sojuszników w sprawach dla Ciebie ważnych, które mają czynić Twoje miasto bardziej szczęśliwym do życia
  • lokalne problemy będą stanowić fundament ogólnopolskiej dyskusji o potrzebach miast w przyszłości, która toczyć będzie się na łamach Tygodnika „Polityka”
  • otrzymasz certyfikat potwierdzający Twój udział w projekcie

Zgłoś się -> wypełnij formularz rekrutacyjny

Ramowy harmonogram przedsięwzięcia:

7 VI 2018 – ogłoszenie rekrutacji

5-7 VII 2018 – publiczna inauguracja projektu rozpoczynająca I zjazd uczestników (z udziałem władz, mieszkańców, uczestników i mediów oraz zaproszonych gości)

23-24 VIII 2018 (Zgierz)| 30-31 VIII 2018 (Pabianice) | 6-7 IX 2018 (Łódź) – terminy drugiej tury zjazdów dla uczestników.

28-29 IX 2018 – III zjazd uczestników

12 X 2018 – oficjalne zakończenie programu z udziałem władz Łodzi, Pabianic i Zgierza oraz publiczności i mediów

X-XI – zamknięte spotkania dla uczestników podsumowujące kurs przywództwa

Więcej o projekcie:

Szkoła Liderów Miasta to program kształcenia miejskich liderów z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności. Opiera się na uznaniu, że przywództwo w mieście jest w wielu rękach. Program powstał w wyniku współpracy z New Memphis Institute przy wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych.

Szkoła Liderów Miasta to m.in.:

• zaawansowany kurs przywództwa obejmujący warsztaty umiejętności przywódczych, komunikacji i myślenia strategicznego,

• seminaria na temat historii, kultury, społeczeństwa i polityki,

• wspólne budowanie lokalnego networkingu aktywnych liderów i liderek miasta,

• realizacja lokalnych akcji miejskich jako odpowiedzi na najważniejsze wyzwania miasta,

• spotkania z ekspertami w dziedzinie rozwoju miast i przywództwa lokalnego.

Program jest adresowany do aktywnych liderów miejskich i liderów wpływu reprezentujących różne sektory, różne wizje i interesy: przedstawicieli samorządu miasta, osób kierujących instytucjami publicznymi, liderów ruchów miejskich i nieformalnych grup, przedsiębiorców zaangażowanych w rozwój miasta, liderów organizacji pozarządowych i przedstawicieli mediów lokalnych.

Na podstawie doświadczeń z pilotażowej edycji Szkoły Liderów Miasta w Mielcu powstał model, który wdrożono także w Ełku oraz Legionowie. Projekty były realizowane dzięki partnerowi strategicznemu Fundacji Veolia Polska oraz samorządom Ełku i Legionowa.

podpisanie listu