Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Otwarcie wystawy "W obiektywie Franciszka Mikijańca"

Muzeum Miasta Pabianic ma ogromną przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy "W obiektywie Franciszka Mikijańca". 14 października, godz. 17:00. Stary Rynek 2.

Franciszek Mikijaniec (1924-1968)
Fotograf-amator, fotoreporter „Życia Pabianic”, członek Koła Amatorów Fotografików przy Muzeum Regionalnym w Pabianicach oraz Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Laureat wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie fotografii, na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim.

Zdjęcia prezentujemy dzięki uprzejmości córki, p. Haliny Mikijaniec-Żyły oraz wnuczki autora, p. Anny Robak.

plakat informacyjny

Autor: Piotr Poreda