Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Zaproszenie - Finał Szkoły Liderów Miast Łodzi, Zgierza i Pabianic

zaproszenie

Fundacja Szkoła Liderów i Fundacja Veolia Polska serdecznie zapraszają na uroczysty finał Szkoły Liderów Miast* Łodzi, Zgierza i Pabianic, który odbędzie się w piątek, 30 listopada o godz. 13.00 w Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi. W wydarzeniu wezmą udział prezydenci miast.

Przez ostatnie 5 miesięcy, 39 liderów miejskich ze Zgierza, Łodzi i Pabianic pracowało nad rekomendacjami dla swoich miast, które odpowiadają na potrzeby teraźniejszości i wyzwania przyszłości. Uczestnicy programu rozwijali swoje umiejętności przywódcze, które wykorzystują w codziennej pracy na rzecz swoich wspólnot. Uczyli się spojrzenia na swoje miasto, z punktu widzenia swoich doświadczeń zaczerpniętych z działalności biznesowej, społecznej i sektora publicznego. W czasie programu, liderzy spotykali się z włodarzami swoich miast, urzędnikami, przedstawicielami wybranych grup społecznych i instytucji oraz lokalnego biznesu. Brali udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z dziedziny zarządzania miastem, partycypacji społecznej, implementowania innowacyjnych rozwiązań w przestrzeni publicznej, planowania strategicznego, czy tworzenia miejsc aktywności lokalnej oraz rzecznictwa. Liderzy każdego z miast wspólnie wypracowywali skuteczne rozwiązania bieżących problemów, charakterystycznych dla każdego miasta. Rezultaty ich pracy przyczynią się w przyszłości nie tylko do wprowadzenia realnych zmian na lepsze, ale także stanowić będą wsparcie dla prezydentów i urzędników, w myśl idei, że władza w mieście leży w wielu rękach.

Rozwiązania te poznamy podczas finałowej prezentacji, która odbędzie się w piątek, 30 listopada w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi o godz. 13.00. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich.

*Szkoła Liderów Miast to płaszczyzna współpracy  wspierająca aktywistów społecznych, bo wierzymy, że inwestycja w lokalnych przywódców daje korzyści całemu miastu. Realizowana jest przez Fundację Szkoła Liderów i Fundację Veolia Polska. Program pozwala lepiej rozumieć mieszkańców, dokonywać trafnych analiz ich potrzeb oraz dostosowywać inwestycje do realnych problemów i uwarunkowań miejskich. Pozwala tworzyć długofalowe plany po to, by w mieście żyło się lepiej, bezpieczniej, bardziej komfortowo, a mieszkańcy byli po prostu szczęśliwi. Edukuje lokalnych liderów, aby byli przygotowani na wyzwania, jakie stoją przed polskimi miastami. Dotychczas program został zrealizowany w Mielcu, Legionowie i Ełku.

Osoby do kontaktu:

Anna Warwas, anna.warwas@szkola-liderow.pl