Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Zgłaszanie interwencji dotyczących przypadków naruszania przepisów z zakresu ochrony środowiska

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019 r. ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz 1479) informuję, że na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi www.wios.lodz.pl od dnia 1 stycznia 2019 r. jest zamieszczony numer telefonu 721-11-12-13, na który będzie możliwość zgłaszania interwencji dotyczących przypadków naruszania przepisów z zakresu ochrony środowiska, w tym z zakresu gospodarki odpadami.

Autor: Jacek Wołosz