Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Trening Systemu Wykrywania i Alarmowania

Prezydent Miasta Pabianic - Szef Obrony Cywilnej Miasta Pabianic informuje, że w dniu 1 sierpnia 2019 r. o godz. 1700, Szef Obrony Cywilnej Województwa Łódzkiego – Wojewoda Łódzki w ramach upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przeprowadza trening systemu alarmowego.

W związku z tym, w ramach treningu nastąpi uruchomienie na terenie miasta Pabianic syren alarmowych emitujących ciągły dźwięk trwający 1 minutę.
System alarmowy uruchomiony będzie z centrali znajdującej się w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Emitowany sygnał dźwiękowy prosimy traktować jako trening sprawdzający działania systemu ostrzegania i alarmowania ludności.
Prosimy zachować spokój i nie podejmować żadnych dodatkowych działań.