Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Muzeum Miasta Pabianic - obchody 80 rocznicy wybuchu II wony światowej

Włączając się w obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, Muzeum Miasta Pabianic ma przyjemność zaprosić na spotkanie "Jesteśmy tu, aby dać świadectwo. Pabianicki Wrzesień 1939".
Gościć będziemy Panią Alinę Dąbrowską, bohaterkę książki "Wiem jak wygląda piekło". Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Pabianic.

Zapraszamy 1 września, o godzinie 16:30, do budynku Zamku, Stary Rynek 1.

plakat informacyjny

Autor: Piotr Poreda