Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

VIII Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny

Postaw na rodzinę

W dniach 9-11 września 2019 r. odbędzie się w Pabianicach VIII Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny na temat "Psychopedagogiczne aspekty pracy asystenta rodziny".

Organizatorami Zlotu są Miasto Pabianice, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny, Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi oraz Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej.
Warsztaty i wykłady odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach, ul. Tadeusza Kościuszki 14.

Program zlotu

Autor: Krystyna Błoch