Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 62 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Maseczki wielokrotnego użytku dla mieszkańców

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego w Pabianicach informuje, że zgodnie z informacją umieszczoną na stronie internetowej http://pbw.lodz.pl/Pabianice.htm Pedagogicznej Biblioteki Województwa im. prof. im. T. Kotarbińskiego Filia w Pabianicach ul. Kilińskiego 37, w dniu jutrzejszym tj. 22.04.2020 r. od godz. 10.00 - 17.00 będą rozdawane maseczki wielokrotnego użytku dla mieszkańców województwa łódzkiego.