Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 62 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Obchody święta Patrona Miasta i Dnia Wojska Polskiego

W dniu dzisiejszym 14 sierpnia przypada święto Patrona Miasta św. Maksymiliana Marii Kolbe. O godz. 12.00 przed ponikiem św. Maksymiliana na placu przy kościele św. Mateusza władze samorządowe miasta i powiatu złożą wiązankę kwiatów. O godz. 18.00 w sanktuarium św. Maksymiliana zostanie odprawiona uroczysta msza św.

W dniu 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego i 100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Obchody tego wydarzenia rozpoczną się mszą św. o godz. 9.30 w kościele św. Mateusza, po której delegacje władz miasta i powiatu, kombatanci, służby mundurowe oraz przedstawiciele innych środowisk i ugrupowań złożą wiązanki kwiatów przed pomnikiem Legionisty. O godz. 11.30 delegacje udadzą się pod pomnik Żołnierzy Września 1939 r. na cmentarzu katolickim oraz pod pomnik Żołnierzy AK i Szarych Szeregów na cmentarzu komunalnym gdzie również zostaną złożone wiązanki kwiatów.

Mieszkańców Pabianic zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

Autor: Paweł Rózga