Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 62 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

81. rocznica wybuchu II wojny światowej

Samorządowcy miasta i powiatu oraz delegacje złożyli kwiaty przed pomnikiem Bohaterów Poległych w Obronie Ojczyzny w 1939 r. oraz pomnikiem Harcerzy, Żołnierzy Szarych Szeregów i Armii Krajowej. Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz wziął również udział w ogólnopolskiej uroczystości  rocznicowej przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte.

poczty sztandarowe, samorządowcy miasta i powiatu oraz delegacje stojące przed pomnikiem

samorządowcy miasta i powiatu oraz delegacje stojące przed pomnikiem

Autor: Aneta Klimek