Zarządzenie nr 126/2021/P Prezydenta Miasta Pabianic z dnia 8 czerwca 2021 r. w sprawie zmian w organizacji i systemie pracy Urzędu Miejskiego w Pabianicach, spowodowanych stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2

„Różni podróżni - obsługa bez barier. Szkolenie dla pracowników sektora transportu zbiorowego”

fioletowy baner informacyjny

Zapraszamy do skorzystania ze szkoleń organizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Transportu Kolejowego i Instytut Transportu Samochodowego prowadzonych przez firmę Polski Instytut Rozwoju sp. z o.o. sp. k. pt.:

„Różni podróżni – obsługa bez barier. Szkolenie dla pracowników sektora transportu zbiorowego”

1. Informacje o szkoleniach:

Program szkolenia obejmuje między innymi kwestie związane z obsługą klientów o szczególnych potrzebach. Są to przede wszystkim osoby starsze, poruszające się na wózkach, osoby z dysfunkcjami słuchu, mowy i wzroku, w tym również korzystające w codziennym życiu i przemieszczaniu się z pomocy psów przewodników. Uwaga zostanie poświęcona również zasadom obsługi osób z niepełnosprawnością intelektualną czy też ze schorzeniami psychicznymi.

Projekt służy wprowadzeniu w transporcie publicznym przyjaznych i dopasowanych do potrzeb zasad obsługi osób o szczególnych potrzebach, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Jego celem głównym jest podniesienie kompetencji pracowników sektora transportu zbiorowego w zakresie profesjonalnej obsługi osób o szczególnych potrzebach, w tym w szczególności osób z niepełnosprawnościami poprzez:

• opracowanie standardów obsługi osób o szczególnych potrzebach korzystających z transportu zbiorowego,
    • działania szkoleniowe,
    • opracowanie poradnika dotyczącego dostosowania kluczowych typów usług w zakresie transportu zbiorowego do potrzeb osób o szczególnych potrzebach.

2. Warunkiem wydania certyfikatu jest:

1. Obecność uczestnika na szkoleniu,
    2. Wypełnienie przez uczestnika ankiety ewaluacyjnej na koniec szkolenia.

3. Warunki udziału:

O udział w szkoleniu mogą ubiegać się:

• pracownicy przewoźników szynowego i kołowego transportu zbiorowego, zajmujący następujące stanowiska: sprzedawca biletów, pracownik obsługi dworca, pracownik infolinii, członkowie drużyny konduktorskiej, pracownik świadczący usługi asysty na dworcu, kontroler biletów, kierowca, motorniczy, pracownik działu kadr/zarządzania zasobami ludzkimi, trenerzy wewnętrzni;
    • pracownicy zarządców dworców zajmujący następujące stanowiska: sprzedawca biletów, pracownik obsługi dworca;
    • pracownicy zarządców infrastruktury wyznaczeni do obsługi urządzeń wspomagających poruszanie się po dworcu (np. windy przyschodowej) i/lub świadczenia asysty np. w związku ze skorzystaniem z przejścia w poziomie szyn;
    • pracownicy podwykonawców zarządców dworca, świadczący usługi asysty;
    • pracownicy podwykonawców przewoźników szynowego i kołowego transportu zbiorowego, świadczący usługi w zakresie kontroli biletów;
    • kadra zarządcza odpowiedzialna za przedsiębiorstwa realizujące usługi z zakresu transportu zbiorowego.

4. Gdzie i w jakiej formie będą prowadzone szkolenia?

Zajęcia prowadzone będą w formie stacjonarnej. Szkolenia będą odbywać się od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Liczba uczestników szkolenia w każdej grupie szkoleniowej będzie liczyć 10 osób. Listę dostępnych terminów mogą Państwo znaleźć na stronie poświęconej projektowi: szkoleniapfron.pl  pod zakładką „Terminy”. Szkolenia dla kadry zarządczej będą odbywać się on-line.

5. Co zapewniamy każdemu Uczestnikowi?

• materiały dydaktyczne,
    • profesjonalną kadrę trenerską,
    • wyżywienie podczas szkolenia,
    • certyfikat ukończenia szkolenia.

6. Jak się zgłosić?

Aby mogli Państwo wziąć udział w szkoleniu finansowanym ze środków unijnych należy odwiedzić stronę https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/projekty/projekty-ue/program-operacyjny-wiedza-edukacja-rozwoj/szkolenia-dla-pracownikow-sektora-transportu-zbiorowego-w-zakresie-potrzeb-osob-o-szczegolnych-potrzebach-w-tym-osob-z-niepelnosprawnosciami/ i wypełnić dokumentacje zgłoszenia. Na stronie znajduje się pełna informacja i instrukcja prawidłowego wypełnienia zgłoszenia na szkolenie.

W przypadku jakichkolwiek pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 pod numerem telefonu: 536 237 684 oraz adresem e-mail szkoleniapfron@pir.edu.pl

List zapraszający na szkolenia

Program szkolenia dla kadry zarządzającej

Program szkolenia dla pracowników