Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 60 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

30 września 2021 r. to ostatni dzień na spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

Spisać będzie można się do godz. 23:59

Wybrane punkty spisowe będą działać tego dania do północy

Zapraszamy do spisywania się. Spis powszechny jest obowiązkowy, dlatego warto skorzystać i przyjść do punktu spisowego nie czekając do ostatniej godziny.

Przypominamy, że spisać się również można:

• przez Internet https://spis.gov.pl/
  • telefonicznie dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfa operatora),
  • w punkcie spisowym w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pabianicach przy ul. Zamkowej 16
  • w mobilnym punkcie spisowym, informacje o ich działaniu dostępne są na stronach internetowych lokalnych mediów, wojewódzkich urzędów statystycznych i urzędów gmin,
  • w ponad 300 salach obsługi klienta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zachęcamy wszystkich, którzy się jeszcze nie spisali do wybrania dla siebie dogodnego sposobu na wywiązanie się z obowiązku spisowego.

Rachmistrzowie spisowi dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Prosimy o odbieranie połączeń i udzielanie odpowiedzi zgodnych ze stanem faktycznym na dzień 31 marca 2021 r.

Każda odpowiedź jest ważna. Każda odpowiedź się liczy. W ten sposób budujemy nasz wspólny zasób informacyjny.

Spis powszechny jest badaniem statystycznym organizowanym raz na 10 lat.

Autor: Katarzyna Szkopiecka