Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 60 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Trening systemu wykrywania i alarmowania

24.11.2021 r godz. 10:00-10:15

Prezydent Miasta Pabianic - Szef Obrony Cywilnej Miasta Pabianice informuje, że  24.11.2021 r. w godzinach 10:00-10:15 Szef Obrony Cywilnej Województwa Łódzkiego - Wojewoda Łódzki przeprowadzi trening systemu wykrywania i alarmowania na terenie województwa łódzkiego w ramach ćwiczeń TARCZA 2021.

W związku z tym, w ramach treningu o godz. 10:00 nastąpi uruchomienie na terenie miasta Pabianic syren alarmowych emitujących ciągły dźwięk przez 3 minuty, następnie o godz 10:15 nastąpi odwołanie alarmu dźwiękiem modulowanym trwającym 1 minutę.

System alarmowy uruchomiony będzie z centrali znajdującej się w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu  Wojewódzkiego w Łodzi.

Emitowany sygnał dźwiękowy traktowany będzie jako trening sprawdzający działanie systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

Prosimy o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych dodatkowych działań.

Autor: Katarzyna Golińska