Dobiegają końca prace przy budowie rowu melioracyjnego, łączącego ul. Piłsudskiego z rzeką Dobrzynką

Nowo wybudowany rów jest usytuowany na działce miejskiej. Poprawi on odwodnienie okolicznych terenów, które dotychczas były podtapiane. Inwestycja była realizowana przez Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji Urzędu Miejskiego.

żółta koparka ładuje ziemie na wywrotkę

wykopany rów w ziemi

żólta koparka stojąca obok rowu wyłożonego szarymi płytami betonowymi

rów wyłożony szarymi płytami betonowymi

Jest to kolejne działanie miasta, mające na celu poprawę odwodnienia. W ramach projektu „tramwajowego” trwa właśnie budowa nowego kanału deszczowego w ulicy Zamkowej, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Staszewskiego. W tym roku wybudowano również nowe wpusty deszczowe na ul. Chłodnej.

Miasto na budowę nowego rowu pozyskało dotację celową z Powiatu Pabianickiego, ze środków przeznaczonych na zadania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Fundusze z powiatu stanowią 55% wartości inwestycji, pozostała kwota pochodzi z budżetu miasta. Łączna wartość zadania, obejmująca budowę rowu i nadzór inwestorski, opiewała na ponad 158 tys. zł.

Autor: Marcin Chmielewski