VIII posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w roku 2016

W dniu 13 września 2016 r. Miejska Rada Seniorów spotkała się, aby podsumować wizytę studyjną do Wrocławia oraz zaplanować działania Rady na najbliższy czas.

Przewodnicząca przedstawiła zebranym przebieg wizyty studyjnej i omówiła sprawy, którymi MRS zajmowała się w okresie wakacyjnym: p. Teresa Bobowicz-Siomoł została zgłoszona na delegata do Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, a p. Grażyna Nowak jako uczestnik konferencji "Projektowanie uniwersalne - dostępność bez ograniczeń", która odbędzie się 5 października w Łodzi. Rada poparła również wniosek Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Park” o nadanie imienia Bolesława Pietrzaka skwerowi przy ul. Szarych Szeregów.

Członkowie Rady ustalili terminy dyżurów do końca bieżącego roku:
27 września,
4 października,
25 października,
29 listopada,
6 grudnia.
Dyżury będą odbywać się w Centrum Seniora w godzinach od 15:00 do 16:00.

17 i 18 września członkowie MRS wezmą udział w III Pabianickiej Senioriadzie organizowanej przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan. W sobotę o godz. 10:00 spod Urzędu Miejskiego w stronę Starego Rynku wyruszy barwna parada pabianiczan 60 +. Oficjalne rozpoczęcie imprezy przewidziane jest na godz. 11:00. W godzinach popołudniowych na scenie pojawi się Andrzej Rybiński. W niedzielę w Centrum Seniora przy ul. Konopnickiej 39 o godz. 14:00 odbędą się wykłady dietetyka i psychologa.

Pani Katarzyna Cegiełka przedstawiła aktualną ofertę zajęć i wydarzeń w Centrum Seniora oraz zaprosiła zebranych do udziału w warsztatach teatralnych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji, których efektem będzie spektakl profilaktyczny skierowany do młodzieży.

Kolejne posiedzenie ustalono na dzień 18 października 2016 r. na godz. 10:00 w Centrum Seniora.