Relacja z III Otwartego Plenarnego Spotkania Seniorów

6 marca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach odbyło się III Otwarte Plenarne Spotkanie Seniorów. Gospodarzem spotkania była pani Grażyna Nowak – Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów.
Wydarzenie otworzył występ taneczny seniorów z Centrum Seniora pod opieką p. Piotra Włodarczyka. Podczas części oficjalnej nie zabrakło wystąpień przybyłych gości oraz wystąpień tematycznych. Oprócz Przewodniczącej MRS, która podsumowała pracę Rady za rok 2017, na scenie głos zabrali również:

• przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach z prezentacją „Świadomy senior – wspólne działania profilaktyczne z seniorami”,
  • Teresa Bobowicz-Siomoł – członkini Miejskiej Rady Seniorów z informacjami nt. Karty Seniora Województwa Łódzkiego,
  • Agnieszka Jaksa – Koordynator Grupy Wolontarystycznej „AGRAFKA” z prezentacją nt. wolontariatu senioralnego,
  • Katarzyna Cegiełka – Koordynator Centrum Seniora z informacjami nt. bieżącej działalności Centrum.

Po części oficjalnej nastąpiła przerwa na słodki poczęstunek, a zaraz po niej występy artystyczne. Wspólną zabawę rozpoczęły występy zespołów z Centrum Seniora: „Radosne śpiewanie” pod opieką p. Rafała Słupskiego oraz „Unisono” pod opieką p. Andrzeja Krajewskiego. Następnie zaprezentowały się chóry i soliści Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej pod batutą pana Marka Koszady: „Pod Brzozami”, „Jarzębinki” oraz „Złota Jesień”.

Występ taneczny seniorów z Centrum Seniora

Tancerze z Centrum Seniora

Władze Miasta dziękują Przewodniczącej Miejskiej Rady Seniorów za całoroczną pracę

Występ wokalny grupy z Centrum Seniora pod batutą Rafała Słupskiego