VIII posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w 2018 roku

13 listopada br. w Centrum Seniora odbyło się kolejne posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w Pabianicach. Seniorzy rozpoczęli posiedzenie od omówienia przedsięwzięć, w których członkowie Rady brali udział pomiędzy posiedzeniami, a były to:

• „Wojewódzkie Dni Seniora 2018" zorganizowane przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej  w Łodzi, które odbyły się w Sieradzu w dniu 15 września br.,
  • wizyta studyjna seniorów z woj. łódzkiego przygotowana przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w dniu 21 września br.,
  • IV sesja plenarna Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w dniu 1 października br.,
  • uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pabianicach, która odbyła się na Dworze Kapituły Krakowskiej w dniu 18 października br.,
  • program słowno-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbył się w Centrum Seniora w dniu 9 listopada br.,
  • miejskie uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada br.

W dalszej części spotkania p. Monika Szewczyk - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych UMP w imieniu Prezydenta Miasta Pabianic zaprosiła członków Rady do udziału w wigilii dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych organizowanej w dniu 17 grudnia br. w restauracji Jubilatka.

Pani Katarzyna Cegiełka - koordynator Centrum Seniora zaprosiła członków Rady do udziału w Paradzie Świątecznej, która odbędzie się w dniu 9 grudnia br. oraz na spotkanie wigilijne organizowaną przez Centrum Seniora w dniu 14 grudnia br.

Następnie p. Iga Pietryszka z Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych UMP zaprosiła zebranych do udziału w szkoleniach instruktażowych z użycia defibrylatorów AED, które stanowią część zadania pn. "Ogólnodostępne defibrylatory AED w przestrzeni Pabianic" realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego dla Miasta Pabianic na 2018 rok.

Z inicjatywy Przewodniczącej kolejne posiedzenie Rady będzie miało charakter świąteczny i odbędzie się 11 grudnia br.

Najbliższe dyżury członków Miejskiej Rady Seniorów odbędą się w dniach 20 listopada 2018 r. oraz 15 stycznia 2019 r. w Centrum Seniora, godz. 15:00-16:00.