VI posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów II kadencji

Głównym tematem pierwszego posiedzenia Miejskiej Rady Seniorów w 2020 r., które odbyło się 21 stycznia w siedzibie Centrum Seniora było przyjęcie rocznego sprawozdania z działalności Rady za 2019 rok oraz przygotowanie planu pracy na rok 2020.

Sprawozdanie zostało przyjęte bez uwag. W planie pracy na 2020 r. pozostaną stałe pozycje t.j. comiesięczne zebranie i dyżur dla mieszkańców oraz Otwarte Plenarne Spotkanie Seniorów. Temat planu pracy i funkcjonowania Rady zostanie ponowiony na kolejnym posiedzeniu.

W spotkaniu uczestniczył p. Robert Zapendowski – Dyrektor Domu Handlowego „Tkalnia”, który chciał dowiedzieć się, co seniorzy sądzą nt. nowopowstałego obiektu i co ew. chcieliby w nim zmienić. Członkowie wskazali na plus stworzenie kawiarni oraz podsunęli pomysł wprowadzenia do przestrzeni więcej kultury w postaci wystaw lokalnych artystów, np. uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Centrum Seniora, czy nawiązania współpracy np. z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Jako minus część z obecnych podała lokalizację i problem z dojazdem.

Autor: Iga Gajzler