VII posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów II kadencji

Na zaproszenie p. Grażyny Nowak - Przewodniczącej Miejskiej Rady Seniorów na posiedzenie, które odbyło się w dniu 18 lutego 2020 r. przybyli przedstawiciele Fundacji SPAP, zajmujący się m.in. organizacją szkoleń na temat bezpieczeństwa seniorów. W trakcie dyskusji ustalono, że szkolenie o ww. tematyce zostanie przeprowadzone podczas tegorocznego Otwartego Plenarnego Spotkania Seniorów. Termin OPSS zostanie podany podczas kolejnego posiedzenia Rady.

Przewodnicząca omówiła tematykę poruszaną na konferencji „Rady Seniorów jako element wzmocnienia dialogu z lokalnym samorządem”, w której udział wzięły 4 przedstawicieli pabianickiej Rady. Przedstawiciele różnych rad seniorów przedstawiali sytuację dot. współpracy z samorządem, warunki pracy, działalność i osiągane efekty.

Następnie p. Nowak zaproponowała zebranym powołanie zespołów tematycznych, które zajmowałyby się sprawami zdrowia, kulturą (np. zapraszaniem prelegentów na spotkania) i interwencjami w sprawach nieprawidłowości zgłaszanych przez mieszkańców (np. oznakowanie dróg i ulic, rozlokowania koszy na śmieci, czystości ulic). W związku z powyższym Miejska Rada Seniorów podjęła uchwałę w sprawie utworzenia zespołów roboczych (w załączeniu).

Pani Ewa Wadowska-Filarska przekazała zebranym, że spotyka się z pytaniami od seniorów dot. powodów usunięcia napisu z budynku dworca PKP informującego, że Pabianice są miastem św. Maksymiliana Kolbego. Stosunkiem głosów 6 za i 3 wstrzymujących zebrani uznali, że należy zająć się powyższą sprawą i przyjęli stosowną uchwałę (w załączeniu).

Uchwała Nr 1 w spr. zespołów roboczych

Uchwała Nr 2 w spr. napisu Pabianice. Miasto św. Maksymiliana Kolbego