VIII posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów II kadencji

Ósme posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów odbyło się w dniu 15 września 2020 r. Przewodnicząca MRS otworzyła posiedzenie i przywitała zebranych. Pani Nowak poinformowała, że wystąpienie w sprawie napisu na dworcu PKP „Pabianice Miasto św. Maksymiliana Kolbego”. PKP poinformowało, że projekt modernizacji dworca został skonsultowany z Łódzkim Konserwatorem Zabytków i nie przewidywał ponownego zawieszenia napisu.

Następnie Przewodnicząca przekazała dane dot. liczby mieszkańców Pabianic w wieku 60+ na dzień 5 marca 2020 r.: 17.426 osób.

MRS poparła pismem do Prezydenta inicjatywę C.H. Tkalnia o zmianę trasy autobusów, aby jeździły bliżej obiektu, jednak trasa autobusów pozostanie bez zmian, gdyż obecne przystanki zlokalizowane przy skrzyżowaniu ulic Kilińskiego/Zamkowa oraz przy Pabian-Medzie są blisko „Tkalni”.

Pani E. Borkiewicz oraz p. S. Skrobacz złożyły pisma zawierające informacje z przeprowadzonych przez nie dyżurów. Zgłoszona została sprawa podjazdu na ul. ks. Piotra Skargi 33, który jest bardzo niebezpieczny i wymaga położenia nowej nawierzchni oraz uporządkowania zieleni. Z uwagi na pandemię nie ustalono terminów kolejnych zebrań i dyżurów. Podjęto decyzję, że Rada będzie spotykać się w miarę potrzeb i możliwości.

Autor: Jolanta Kubera-Grabowska