XI posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów II kadencji

III tegoroczne posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów II kadencji odbyło się 12 październik 2021 r., w Centrum Seniora.

Przewodnicząca MRS otworzyła posiedzenie i przywitała wszystkich członków Rady.

Na posiedzeniu podsumowano IV plenarne spotkanie MRS które odbyło się podczas tegorocznej Senioriady.

Na ww. spotkaniu przewodnicząca przedstawiła członków MRS i omówiła obszary działania, przypominając że Rada posiada Statut, który ją obowiązuje. Zgodnie z Uchwałą z 2014 roku, wybory do MRS odbywają się w Domu Kultury. Rada składa się z 7 osób wybranych przez zebranych, 2 osób wybranych przez Radę Miejską oraz 2 osób wybranych przez Prezydenta Miasta. Łącznie MRS liczy 11osób.

W roku bieżącym Członkowie MRS byli współorganizatorami Senioriady.

Seniorzy w dniu 25.09.2021 r. o godzinie 12:30 zebrali się przy ul. Bagatela, po czym w barwnym korowodzie przy dźwiękach muzyki podążali w stronę parkingu ,,C.H. Echo”, na którym znajdowała się scena tegorocznej Senioriady. Symboliczne klucze do Miasta z rąk Prezydenta otrzymała przewodnicząca MRS - p. Teresa Nowak. Następnie odbyły się występy zaproszonych gości.

Senioriada upłynęła w miłej i wesołej atmosferze przy dźwiękach muzyki w tanecznym kroku.

Autor: Jolanta Kubera-Grabowska