IV posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów

7 grudnia 2015 r. odbyło się czwarte posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w Pabianicach. Głównym punktem spotkania było opracowanie planu pracy Rady na 2016 rok.

Na wniosek Przewodniczącej, pani Grażyny Nowak, członkowie Rady wyodrębnili w swoich strukturach dwa podzespoły tematyczne. Wiceprzewodniczący – pan Stanisław Sobczak wraz z panią Marią Alwasiak będą pełnić regularne dyżury, podczas których seniorzy będą mogli przyjść i porozmawiać o swoich potrzebach. Terminy i miejsca spotkań zostaną ustalone na kolejnym posiedzeniu. Druga grupa będzie odpowiedzialna za współpracę z Radą Miejską i Urzędem Miejskim w Pabianicach. Tym zadaniem zajmie się pani Teresa Bobowicz-Siomoł, pani Henryka Mamrot oraz pan Antoni Szudzikowski.

Podczas dyskusji seniorzy wytypowali cztery główne zadania, którymi zajmą się w nadchodzącym roku. Są to: współpraca z Urzędem Miejskim w Pabianicach przy tworzeniu pabianickiej Karty Seniora, zwołanie otwartego spotkania dla wszystkich zainteresowanych osób reprezentujących środowiska senioralne, włączenie się w organizację kolejnej edycji pabianickiej Senioriady oraz wypracowanie bazy kontaktowej do fachowców tzw. „złotych rączek” przyjaznych seniorom. Ponadto członkowie Rady w ramach poszerzania własnych kompetencji postanowili nawiązać współpracę z poznańską Miejską Radą Seniorów, która rozpoczęła swoją działalność już w 2007 roku.

Po jednogłośnym zaakceptowaniu wypracowanego planu pracy, pani Teresa Bobowicz-Siomoł zdała relację z posiedzenia Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, w którym brała udział 1 października 2015 r.

Ostatnią omawianą kwestią był harmonogram spotkań Rady. Postanowiono, że należy zwiększyć częstotliwość posiedzeń i w nowym roku spotykać się, w miarę możliwości, każdego miesiąca.
Kolejne posiedzenie zaplanowano na 19 stycznia 2016 r.