Sprawozdanie z działalności Miejskiej Rady Seniorów za rok 2015

Miejska Rada Seniorów w Pabianicach, zwana dalej MRS, odbyła w okresie sprawozdawczym 4 posiedzenia protokołowane i 2 posiedzenia robocze. Przedstawiciele Rady brali udział w pięciodniowym Seminarium aktywnych seniorów "ABC współpracy z administracją publiczną” w Załęczu Wielkim oraz w szkoleniach w ramach projektu „Aktywny dialog obywatelski w województwie łódzkim”. Przedstawiciel Rady brał również udział w inauguracyjnym posiedzeniu Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Warszawie.

Podczas posiedzeń wybrano Zarząd MRS I Kadencji oraz Sekretarza Rady, opracowano wniosek do budżetu obywatelskiego pod nazwą „Pabianicki Klub Aktywnego Seniora”, prowadzono rozmowy na temat pabianickiej Karty Seniora,przygotowywano plan pracy oraz harmonogram spotkań Rady na rok 2016.

Ponadto nawiązano współpracę z organizacją Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan przy II Pabianickiej Senioriadzie, założono adres e-mail: miejskaradaseniorow@gmail.com, sporządzono pisma w sprawie: zabezpieczenia środków w budżecie Miasta na działalność Rady, miejsca do odbioru korespondencji, informowania o terminach posiedzeń Rady Miejskiej w Pabianicach, nazwania pabianickiego ronda imieniem Karola Nicze.

Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów
/-/ Grażyna Nowak