I posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w roku 2016

19 stycznia br. Rada Seniorów odbyła swoje pierwsze posiedzenie w nowym roku. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, w imieniu Prezydenta, serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności naszym seniorom złożyła p. Monika Szewczyk - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych.

Podczas spotkania Członkowie Rady pochylili się nad tematem Pabianickiej Karty Seniora, listy fachowców przyjaznych seniorom tzw. „złotych rączek”, funkcjonowaniem miejskiego Centrum Seniora oraz otwartego posiedzenia dla wszystkich zainteresowanych osób reprezentujących środowiska seniorów.

Uchwała dotycząca Pabianickiej Karty Seniora została przyjęta na sesji Rady Miejskiej dnia 14 stycznia br. Podczas posiedzenia MRS seniorzy pochylili się nad kwestią zaproszenia do udziału w programie małych przedsiębiorców w tym m.in.: fryzjerów, szewców, hydraulików, mechaników samochodowych i kawiarni.

Przewodnicząca zaprosiła p. Dorotę Pędziwiatr – Dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych, przedstawiła plan stworzenia listy fachowców przyjaznych seniorom oraz korzystając z okazji, zaprosiła członków Cechu do wejścia w program Pabianickiej Karty Seniora. Pani Dorota obiecała poruszyć oba tematy na najbliższym posiedzeniu Zarządu Cechu i niezwłocznie poinformować o decyzji.

Pani Sekretarz, Jadwiga Wódka, podniosła temat ustalenia terminu oraz zarysu przebiegu otwartego posiedzenia, które w planie pracy MRS widnieje w I kwartale roku. Członkowie Rady postanowili wystosować pismo do Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach z prośbą o udostępnienie sali widowiskowej w godzinach popołudniowych. Proponowany termin to 15 lub 22 kwietnia br. W toku dyskusji ustalono, że spotkanie będzie miało charakter informacyjno-rozrywkowy.

Powołane na poprzednim posiedzeniu zespoły robocze pod przewodnictwem p. Teresy Bobowicz-Siomoł oraz p. Stanisława Sobczyka opracowują zakres swoich działań, który przedstawią w najbliższym czasie.

posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów