II posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w roku 2016

Miejska Rada Seniorów w dniu 2 lutego 2016 r. po raz pierwszy odwiedziła nowo powstałe Centrum Seniora, które od tej pory będzie miejscem spotkań Rady.

Podczas posiedzenia seniorzy pochylili się nad statutem Rady i analizowali zapisy dotyczące zadań i kompetencji MRS. Następnie odczytano pismo nadesłane przez Cech Rzemiosł Różnych w sprawie listy tzw. „złotych rączek” oraz przystąpienia rzemieślników do programu Pabianicka Karta Seniora, w którym informuje, że trwają rozmowy z członkami Cechu, a o dalszym przebiegu w tej sprawie Rada zostanie niezwłocznie powiadomiona.

Pani Monika Szewczyk, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miejskiego w Pabianicach poinformowała, że urzędnicy rozesłali pisma do jednostek gospodarczych naszego miasta zapraszające do włączenia się do programu Pabianicka Karta Seniora w charakterze partnera.

Przewodnicząca Rady oznajmiła, że termin otwartego spotkania seniorów to 15 kwietnia br. oraz poprosiła pozostałych członków o pochylenie się nad programem spotkania oraz przedstawienie swoich pomysłów na kolejnym posiedzeniu, które ustalono na dzień 1 marca 2016 r.

Po zakończonych obradach seniorzy zwiedzili Centrum.

posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów

Seniorzy