VII posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w roku 2016 - wizyta studyjna we Wrocławiu

Ostatnie, przed wakacjami, posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów przybrało formę wizyty studyjnej do Wrocławskiego Centrum Seniora i spotkania z sekretarzem tamtejszej rady. W wizycie uczestniczyło 6 członków MRS, Kierownik Centrum Seniora, dwie przedstawicielki Urzędu Miejskiego w Pabianicach oraz reprezentantka organizatorów Pabianickiej Senioriady.

W drodze do historycznej stolicy Dolnego Śląska seniorzy ustalili najważniejsze zagadnienia, które chcieliby poruszyć podczas wizyty. Przygotowane pytania dotyczyły m.in.: współpracy wrocławskiej rady z Prezydentem i Radą Miejską Wrocławia, tematów jakimi zajmuje się rada, zasad funkcjonowania Wrocławskiego Centrum Seniora oraz liczby osób regularnie korzystających z oferty Centrum.

Wizyta była cennym doświadczeniem i przestrzenią do wymiany spostrzeżeń i pomysłów na działanie oraz nawiązania kontaktów pomiędzy wrocławskim a pabianickim środowiskiem senioralnym.

Na okres czerwiec-sierpień Rada zawiesza swoje dyżury. Następne posiedzenie odbędzie się 13 września 2016 r.

Grupa z Pabianic w pracowni artystycznej Wrocławskiego Centrum Seniora

Kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora opowiada o zasadach działania Centrum

Pabianiccy seniorzy na korytarzu wrocławskiego centrum

Uczestnicy wizyty studyjnej we Wrocławiu